FgT.idle.ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

FgT.idle.ro

The place where skill matters
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Mareste Fps-urile in Counter-Strike 1.6

In jos 
AutorMesaj
Darius-
Cs.Fight Admin
Cs.Fight Admin
Darius-


Numarul mesajelor : 274
Varsta : 32
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 17/05/2008

Mareste Fps-urile in Counter-Strike 1.6 Empty
MesajSubiect: Mareste Fps-urile in Counter-Strike 1.6   Mareste Fps-urile in Counter-Strike 1.6 Icon_minitimeJoi Sept 04, 2008 1:30 pm

Am deshis acest topic deoarece multi vad ca au probleme cu fps smile
Am un geforce FX5200 si pot sa spun ca pe orice srv de afara si din tara am 100 fps constant !

Ce trebuie sa faceti !
1.Accesati situl http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1470 , download , apoi dezinstalati driveru care ruleaza in curs, restart apoi instalati driveru downloadat apoi iar restart.

2.Dupa restart intrati in meniul driverului si faceti urmatori pasi:
a)Antialiasing setiings off
b)Anisotropic filtering off
c)Image settings High performance
d)vertical sync off.

3.Click 2 My Computer->Properties->Advanced->Settings->adjust for best performance.
Setarile de windows sunt complecte pasul 3 este obtional doar cei care sunt in posesia unor placi video de 64 mb sau mai mici smile

Intram in counter-strike, personal folosesc comenezile fps_max 100,cl_updaterate 35,cl_cmdrate 101,rate 20000
comnezile ingrosate sunt comenzi pt net chiar daca nu o sa ai 100 fps constant 0 ms o sa ai asta bineteles daca ai un net bun. (sunt pe cable rds) exista un program TuneUp Utilities 2007 care iti imbunataesti viteza la net, rate de raspuns in windows ,este un program destul de "Beton". hf

Pentru eventualele nelamuriri consultati categoria SUPORT!
Sus In jos
http://dar1us-05.hi5.com
 
Mareste Fps-urile in Counter-Strike 1.6
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
FgT.idle.ro :: Discutii generale :: Tutoriale-
Mergi direct la: